Czy gry czegoś nas uczą ?

5/5 - (1 vote)

Na temat gier video napisano i powiedziano już bardzo duża. A co jeśli chodzi o gry planszowe? Wiele osób na pewno miało kontakt z grami planszowymi. Jest to ciekawa i zabawna rozrywka dostarczająca niekiedy masy emocji. Jednak czy gry planszowe mogą czegoś nauczyć? Czy takie gry poprawiają nasze umiejętności?

Jak to jest z grami planszowymi?

Czasami możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że wszystko może być pożyteczne jeśli chodzi o naukę. I to stwierdzenie jest bardzo trafne. Do nauki, może służyć dużo rzeczy. jednak od dłuższego czasu zaobserwować można, znaczącą rolę gier w obrębie edukacji. Jednak co do produkcji cyfrowych nie mamy zastrzeżeń, tak czy gry planszowe mogą być suplementem nauki? Odpowiedź brzmi, tak.

Mimo, iż rynek planszówek nie jest aż tak rozwinięty jak gier cyfrowych, to na rynku znajdziemy wiele gier edukacyjnych. Można powiedzieć, że nawet pod taki pozornie prostym tworzeniem słów, możemy się czegoś nauczyć. Również gry polegające na zapełnianiu planszy w odpowiedni sposób, zmusza nas do wytężenia umysłu i logicznego myślenia. To samo dotyczy gier strategicznych. Niezależnie od formy tej gry, wymyślenie odpowiedniej strategii jest kluczowe, aby odnieść zwycięstwo. Nie mniej, również możemy spotkać się z grami edukacyjnymi, które w swojej mechanice oraz założeniach mają przekazać jakąś wiedzę, na przykład szkolną. Dodatkowo, takie gry najlepiej mogą wpływać na najmłodszych. Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na przekazanie wiedzy małym istotom.

Z całą pewnością gry planszowe, które są zbudowane w odpowiedni sposób, na pewno potrafią przekazać wiedzę czy pomogą nam w trenowaniu naszych umiejętności umysłowych.

Dodaj komentarz