Gra Diablo III – opis

5/5 - (1 vote)

W przeciwieństwie do poprzednich części, złoto w grze Diablo III można zbierać, dotykając go lub zbliżając się do zasięgu (dostosowywanego przez sprzęt), a nie ręcznie. Jedną z nowych funkcji przyspieszających rozgrywkę jest to, że kule zdrowia spadają od wrogów, zastępując potrzebę posiadania paska mikstury. Ten ostatni jest zastąpiony przez pasek umiejętności, który pozwala graczowi przypisać przyciski szybkiego paska do umiejętności i zaklęć. Wcześniej gracze mogli przypisywać tylko dwie umiejętności (po jednej dla każdego przycisku myszy) i musieli zamieniać umiejętności za pomocą klawiatury lub kółka myszy. Gracze nadal mogą przypisywać określone ataki do przycisków myszy.

Kolejna nowa funkcja w tej części gry, to modyfikatory umiejętności, które są odblokowywane wraz z awansem gracza. W przeciwieństwie do run z gniazdami w Diablo II, runy umiejętności nie są przedmiotami, ale zapewniają opcje ulepszania umiejętności, często całkowicie zmieniając rozgrywkę każdej umiejętności.
Na przykład jedna runa umiejętności dla zdolności Meteora Czarodzieja zmniejsza jego koszt mocy tajemnej, podczas gdy inna zamienia meteor w lód, powodując obrażenia od zimna, a nie ognia.

Tryb Hardcore w Diablo III

Podobnie jak w Diablo II, Diablo III daje graczom możliwość tworzenia hardcorowych postaci. Gracze muszą najpierw awansować zwykłą postać na poziom 10, zanim będą mieli możliwość tworzenia nowych postaci Hardcore. Postacie hardcore nie mogą być wskrzeszone. Zamiast tego stają się nieodwracalne, jeśli zostaną zabite. Postacie Hardcore są oddzielnie klasyfikowane i mogą tworzyć drużyny tylko z innymi postaciami Hardcore. Po śmierci duch hardkorowej postaci nadal może rozmawiać. Ich nazwa wciąż pojawia się w rankingach, ale postać nie może wrócić do gry. Jeśli postać hardcore osiągnie poziom 10 przed śmiercią, może zostać umieszczona w Hall of Fallen Heroes. Gra Diablo III na konsole Playstation 4 w angielskiej wersji językowej jest do kupienia w wielu sklepach online.

Rzemieślnicy

Rzemieślnicy to postacie nieosobowe, które sprzedają i wytwarzają. Wykonując misję dla każdego z nich, można wprowadzić dwa typy rzemieślników: Haedrig Eamon the Blacksmith i Chciwy Shen the Jeweler. Rozszerzenie Reaper of Souls wprowadziło mistycznego rzemieślnika, który może zastępować zaklęcia poszczególnych przedmiotów i zmieniać ich fizyczny wygląd. Rzemieślnicy tworzą przedmioty przy użyciu materiałów, które gracz może zebrać, usuwając zdobyte przedmioty i redukując je do części składowych. Materiały te służą do tworzenia przedmiotów z losowymi bonusami. W przeciwieństwie do Diablo II rzadkie i magiczne przedmioty mogą być ulepszane, a nie tylko podstawowa broń i zbroja. Rzemiosła można używać do szkolenia i doskonalenia umiejętności rzemieślników, a nie do tworzenia nowych przedmiotów. Kiedy rzemieślnicy zdobywają nowe poziomy, ich sklep odzwierciedla ich wyższy poziom umiejętności. Proces odzyskiwania przedmiotów do materiałów ułatwia także zarządzanie zapasami. Blizzard stwierdził, że ten system wytwarzania został zaprojektowany tak, aby nie spowalniał tempa gry.

Obserwujący

Obserwatorzy to sojusznicy, którzy mogą towarzyszyć graczowi w całym świecie gry. W Diablo III jest trzech wyznawców: Templariusz Kormac, Łajdak Lyndon i Czarodziejka Eirena, z których każdy posiada własne umiejętności i doświadczenie. Gdy wyznawcy walczą u boku gracza, zdobywają nowe doświadczenie, umiejętności i wyposażenie wraz z awansem. Gracz może towarzyszyć tylko jednemu obserwatorowi, co decyduje o strategii gry. Początkowo obserwatorzy pojawiali się tylko w trybie normalnym. Jay Wilson stwierdził jednak podczas BlizzCon 2011, że obserwujący będą nadal przydatni na późniejszych poziomach trudności. Obserwujący nie pojawiają się w grach kooperacyjnych ani przeciwko Diablo, ponieważ uwięził ich w klatce z metalowych kości.

Dodaj komentarz